Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Bartosz Bednarczyk otrzymał stypendium ministra

poniedziałek, 28 Czerwiec, 2021
Bartosz Bednarczyk z Instytutu Informatyki otrzymał stypendium ministra dla wybitnych młodych naukowców. Stypendia te przyznawane są za innowacyjne badania naukowe o wysokiej jakości. W tym roku minister nagrodził 217 stypendystów wyłonionych w drodze konkursu spośród 1897 kandydatów.

Bartosz jest uczestnikiem studiów doktoranckich u nas oraz na Politechnice Drezdeńskiej, a jego promotorami są Emanuel Kieroński (UWr) i Sebastian Rudolph (TU Dresden). Naukowo zajmuje się teorią modeli skończonych i zastosowaniem logiki w problemach bazodanowych i reprezentacji wiedzy.

Nowy ranking Perspektyw

środa, 23 Czerwiec, 2021
W nowym rankingu kierunków studiów Perspektyw nasza informatyka zajęła trzecie miejsce, a matematyka piąte (ex equo z dwoma innymi uczelniami, w tym Politechniką Wrocławską).

Sam Uniwersytet Wrocławski zajął czwarte miejsce w kategorii uniwersytetów i 13 wśród wszystkich uczelni wyższych.

Zmarł Adam Morawiec

środa, 16 Czerwiec, 2021
Z głębokim smutkiem informujemy, że w niedzielę 13 czerwca zmarł Adam Morawiec, wieloletni pracownik Instytutu Matematycznego.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę 26 czerwca o godzinie 14:00 na cmentarzu przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

Bartek Dudek laureatem konkursu START 2021

środa, 9 Czerwiec, 2021
Bartek Dudek z Instytutu Informatyki został laureatem konkursu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Fundacja przyznaje stypendia dla młodych polskich naukowców, którzy posiadają już udokumentowane osiągnięcia w swojej dziedzinie badań. W tym roku przyznano sto stypendiów, a ubiegało się o nie 1034 kandydatów.

Bartek interesuje się projektowaniem wydajnych algorytmów, a także logistyką i jej algorytmicznymi wyzwaniami.

Gratulujemy!

Nasz Wydział w rankingu szanghajskim

poniedziałek, 31 Maj, 2021
"Matematyka" i "ekologia" to dyscypliny Uniwersytetu Wrocławskiego odnotowane w najnowszym rankingu szanghajskim - najważniejszym rankingu uczelni wyższych. Matematyka została sklasyfikowana na miejscu 301-400.

Strony