Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Lista sukcesów pracowników i doktorantów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego

niedziela, 5 Październik, 2014

Międzynarodowy Kongres Matematyków:

  • 2014 Izabella Łaba (absolwentka IM UWr),
  • 2014 Sławomir Solecki (absolwent IM UWr),
  • 2010 Tadeusz Januszkiewicz,
  • 1998 Ludomir Newelski,
  • 1966 Kazimierz Urbanik

Błażej Wróblem otrzymał grant PRELUDIUM BIS

czwartek, 28 Maj, 2020
Mamy przyjemność poinformować, że projekt Oszacowania norm transformat Riesza kierowany przez dr. hab. Błażeja Wróbla z Instytutu Matematycznego, uzyskał dofinansowanie w konkursie PRELUDIUM BIS Narodowego Centrum Nauki.

PRELUDIUM BIS to nowy rodzaj konkursów NCN na sfinansowanie czteroletniego stypendium i badania doktoranta w ramach szkoły doktorskiej.

Serdecznie gratulujemy!

Krzysztof Nowicki laureatem stypendium START Fundacji Nauki Polskiej

czwartek, 14 Maj, 2020
Krzysztof Nowicki, doktorant w Instytucie Informatyki, został laureatem prestiżowego stypendium START Fundacji Nauki Polskiej. Jest to roczne stypendium dla wybitnych młodych uczonych na początku kariery naukowej posiadających udokumentowane osiągnięcia w swojej dziedzinie badań.

Krzysztof Nowicki jest doktorantem Tomasza Jurdzińskiego. W swojej pracy naukowej zajmuje się m. in. algorytmami równoległymi i rozproszonymi.

Serdecznie gratulujemy!

Nagroda IM PAN za wybitne osiągnięcia dla Damiana Osajdy

sobota, 18 Kwiecień, 2020
Zdjęcie en face dr. Damiana Osajdy
Laureatem Nagrody Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk w 2020 r. został dr Damian Osajda z Instytutu Matematycznego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie geometrycznej teorii grup.

W uzasadnieniu przyznania nagrody Damianowi Osajdzie czytamy: " Jest jednym z najlepszych na świecie specjalistów młodego pokolenia w geometrycznej teorii grup. Jego prace ukazują się w znakomitych czasopismach takich jak Duke, GAFA, Advances in Mathematics, Geometry & Topology czy Memoirs AMS.

Nasi pracownicy członkami komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk

czwartek, 30 Styczeń, 2020
Miło nam poinformować, że Małgorzata Bogdan z Instytutu Matematycznego została wybrana na członka Komitetu Matematyki Polskiej Akademii Nauk, natomiast Marcin Bieńkowski na członka Komitetu Informatyki Polskiej Akademii Nauk. Serdecznie gratulujemy!

Strony