+ | -| =

Mapa

Language

Monday, February 27, 2017
Baner dotyczący Akademickich Mistrzostw Polski w Szachach, przedstawiający oprócz tekstu czerwoną wieżę szachową na zielonym tle
W dniach 20-22.01 w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach. W drużynie reprezentującej Uniwersytet Wrocławski znaleźli się studenci naszego wydziału: Jan Góra (informatyka), Aleksander Łukasiewicz (ISIM, kapitan drużyny), Piotr Markowski (doktorant, matematyka) oraz Oskar Wieczorek (informatyka). Pozostali członkowie drużyny to: Klara Czaplewska (Wydział Filologiczny), Dominika Starczewska (Wydział Chemii) i Mateusz Dubiński (Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii).
Ogromny sukces mogliśmy świętować w turnieju indywidualnym mężczyzn. Będący w świetnej dyspozycji Oskar Wieczorek zdobył 7,5 pkt. z 9 partii i pewnie zdobył srebrny medal w klasyfikacji ogólnej oraz złoty w kategorii uniwersytetów. W turnieju pań, Dominika Starczewska powtórzyła wynik z zeszłego roku i zdobyła brązowy medal w kategorii uniwersytetów. W turnieju drużynowym Uniwersytet Wrocławski zakończył rywalizację na 10. miejscu (startowały 42 uczelnie). Wynik ten zapewnił naszej reprezentacji brązowy medal w kategorii uniwersytetów (po raz piąty z rzędu). Szczegółowe wyniki i inne informacje można znaleźć na tej stronie