Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Wrocławski

Wydział Matematyki i Informatyki

+ | -| =

Mapa

Language

Pierwszy etap konkursu Matematyka i Sztuka 2023 rozstrzygnięty.

środa, 5 Lipiec, 2023
Zakończyły się obrady Jury konkursu Matematyka i Sztuka 2023 organizowanego przez nasz Wydział oraz Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu.

I miejsce zajął Łukasz Rębisz za pracę pt. "Wystarczy jeden"
II miejsce zajęła Agata Rompała za pracę pt."Zakręcony na punkcie spirali"
III miejsce zdobyła Wiktoria Krysińska za pracę pt." Teoria chaosu, czyli o trzepocie motyla wywołującym huragan".

Serdecznie gratulujemy! Wręczenie nagród odbędzie się w grudniu 2023 r. podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w galerii Łącznik UWr.

Konkurs Matematyka i Sztuka

sobota, 29 Kwiecień, 2023
Zapraszamy do udziału w konkursie Matematyka i sztuka 2023 organizowanym wspólnie przez nasz Wydział i Wydział Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Celem konkursu jest upowszechnianie matematyki poprzez dzieła sztuki, integracja i współpraca środowisk akademickich Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Matematyki i Informatyki oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, otwarcie na nowe pola działania na polu sztuki i odwrotnie – uwrażliwienie studentów nauk ścisłych na sztuki piękne.

Pierwszy etap konkursu jest skierowany do studentów naszego Wydziału. Mają oni za zadanie wymyślenie tytułu i opisanie idei zagadnienia matematycznego, a tytuł nagrodzonej I miejscem idei, stanie się

Wystawa "Kuchnia polska" w Galerii Łącznik

niedziela, 4 Grudzień, 2022
Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy plakatów Kuchnia polska Jakuba Kamińskiego w Galerii Łącznik w najbliższą środę, 7 grudnia, o godzinie 18.00.

W Kuchni polskiej odnajdujemy recepty i przepisy, które są ripostą wobec codziennych zdarzeń i sytuacji spotykanych w domu, pracy czy też na ulicy.

Zabawne, urocze w swojej naiwności plakaty, uwodzą i zabierają w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa w PRL-u. Swoją stylistyką przypominają ilustracje książkowe z tamtych lat. Sam autor tytułem nawiązuje do jednego z wydań sztandarowej książki goszczącej na półce w każdym, polskim domu. Jej szatę graficzną postrzega jako „nieporadną”, ale właśnie to w niej lubi. Postanawia zmienić te braki w atuty, podobnie jak swoje możliwości rysunkowe.

Wernisaży wystawy Transkrypcje w Łączniku

niedziela, 16 Październik, 2022
Serdecznie zapraszam na otwarcie wystawy prac dydaktyków Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zatytułowaną *Transkrypcje*, która jest już drugą z serii prezentacji inspirowanych muzyką.

Otwarcie wystawy: 19.10.2022(środa) o g. 18.00.
Podczas wernisażu odbędzie się prezentacja instalacji audio-wizualnej, a także projekcja filmów i animacji.

Artyści poruszający się na co dzień w obszarze sztuk pięknych: m.in. wideo, animacji i fotografii dokonują transkrypcji utworów muzycznych na dzieła wizualne. Pola interpretacji są niezwykle szerokie, począwszy od dzieł powstałych w wyniku skojarzeń i inspiracji wybranymi utworami muzycznymi, poprzez nawiązywanie do struktury i budowy obrazu, podejmowania

Wernisaż wystawy Oversight w galerii Łącznik

poniedziałek, 4 Kwiecień, 2022
Zapraszamy na kolejny wernisaż w galerii Łącznik Tym razem będzie to otwarcie wystawy rysunków Łukasza Gierlaka pt. Oversight.

Łukasz Gierlak (ur. w 1985 r.) ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów (2013). Obronił doktorat na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu pod kierunkiem prof. Jarosława Kozłowskiego (2019). Głównym obszarem jego działań jest rysunek, często wchodzący w relację z innymi mediami (projekcja video, obiekt).

Oversight jest wynikiem wieloletnich rozważań autora na temat otaczających nas w nadmiarze obrazów, które mogą nas niepokoić, być obciążeniem lub nawet ranić.

Wernisaż odbędzie się w środę 6 kwietnia o godzinie 17.00.

Strony