sobota, Maj 3, 2014
Hartman

Sesja naukowa poświęcona 100-leciu urodzin prof. Stanisława Hartmana.

Program sesji

Dziekan oraz Rada Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej, Zakład Analizy Matematycznej oraz wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego mają zaszczyt zaprosić na Sesję poświęconą 100-leciu urodzin profesora Stanisława Hartmana, która odbędzie się:

6-7.06.2014, sala HS
Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego,
plac Grunwaldzki 2/4

Sesja piątkowa (6 czerwca), wspólna z oddziałem wrocławskim Polskiego Towarzystwa Matematycznego będzie poświęcona wspomnieniom o profesorze Stanisławie Hartmanie, a sesja sobotnia (7 czerwca) aktualnym problemom analizy harmonicznej.

Program sesji:
Piątek, 6 czerwca 2014

• 14:00 powitanie uczestników sesji i wystąpienie Dziekana Wydziału prof. dra hab. Piotra Bilera
  • 14:15-16:30 Profesora Hartmana wspominać będą między innymi: Marek Bożejko, Stanisław Goldstein, Andrzej Kamiński, Władysław Narkiewicz, Jan Narożniak, Andrzej Schinzel, Wiesław Żelazko,
  • 16:30-17:30 przerwa na kawę połączona z możliwością zwiedzenia wystawy w Galerii "Łącznik"
  • 17:30-18:00 Jan Hartman "O etosie uczonego"
  • 18:00 Profesora Hartmana wspominać będą między innymi: Ewa Damek, Roman Duda, Bolesław Gleichgewicht, Krzysztof Tabisz, Jan Waszkiewicz, Agnieszka Wojciechowska-Waszkiewicz,
Sobota, 7 czerwca 2014
  • 8:30 prof. dr hab. Paweł Domański (UAM) "Operatory typu Hadamarda dla funkcji analitycznych wielu zmiennych rzeczywistych"
  • 9:00 prof. dr hab. Przemysław Wojtaszczyk (UW i IMPAN) "Bazy quasi-zachłanne w przestrzeniach Banacha"
  • 9:30 dr hab. Michał Wojciechowski (IMPAN) "O fourierowskich spektrach miar"
  • 10:00 prof. dr hab. Krzysztof Bogdan (PWr) "Zastosowanie Analizy Stochastycznej w Analizie Harmonicznej"
  • 10:30-11:00 przerwa na kawę
  • 11:00 prof. dr hab. Paweł Głowacki (UWr) "Funkcje prawie okresowe i ergodyczne na prostej rzeczywistej"
  • 11:30 prof. dr hab. Ryszard Szwarc (UWr) "Zbiory interpolacyjne Hartmana"
  • 12:00 prof. dr hab. Krzysztof Stempak (PWr) "Lokalne przestrzenie funkcyjne"
  • 12:30 dr hab. Janusz Wysoczański (UWr) "O różnych pojęciach niezależności probabilistycznych"

Z okazji stulecia urodzin profesora Stanisława Hartmana (1914-1992) zapraszamy do obejrzenia wystawy "Manhart z Sany", prezentującej zdjęcia, dokumenty i inne pamiątki związane z Profesorem. Wystawę można obejrzeć od jutra (6 czerwca) do wtorku (10 czerwca), w galerii Łącznik oraz w gablocie przy sali HS.