poniedziałek, Czerwiec 30, 2014
Podpisanie umowy
30 czerwca 2014 została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego a Liceum Ogólnokształcącym Nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. W uroczystości brali udział Michał Głowacki (Dyrektor LO III), Piotr Biler (Dziekan WMI), nauczyciele matematyki LO III i przedstawiciele WMI. Na mocy podpisanej umowy od 1 września 2014 pracownicy Wydziału Matematyki i Informatyki będą prowadzili w 'Trójce' zajęcia z matematyki i informatyki w klasach akademickich. Współpraca pomiędzy UWr i LO III trwa już od lat sześćdziesiątych, kiedy to powstała klasa uniwersytecka. W latach siedemdziesiątych jej opiekunami byli prof. Roman Duda i prof. Stanisław Hartman.