wtorek, Wrzesień 9, 2014
Matematyk - biznesman XXI wieku

Drzwi do świetlistej kariery stoją przed nimi otworem, a pracodawcy są w stanie słono zapłacić, żeby mieć takich specjalistów w firmach. Brzmi jak praca doskonała? Taka podobno jest. Zawód Matematyk.

Pierwsze skojarzenie, jakie nasuwa się po słowie „matematyk" to starszy, przygarbiony profesor z długą linijką w dłoni i grubymi okularami na nosie, spod których srogim wzrokiem wypatruje swojej kolejnej ofiary...

Błąd. Współczesny matematyk to młody człowiek w garniturze z czarną teczką w dłoni. Pracuje w banku, firmie ubezpieczeniowej, międzynarodowej korporacji lub ma własny biznes. Interesujący etat czy prywatna działalność gospodarcza nie ma nic wspólnego z monotonną pracą w placówce edukacyjnej.

www.regiopraca.pl fot: 123RF