wtorek, Październik 7, 2014
Logo MNiSW

W IX edycji konkursu na stypendia naukowe dla młodych wybitnych naukowców minister nauki i szkolnictwa wyższego prof Lena Kolarska-Bobińska uhonorowała młodych naukowców prowadzących wysokiej jakości badania i mogących się pochwalić imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. Laureaci stypendium będą otrzymywali stypendium przez okres trzech lat. Wśród stypendystów znalazł się dr Artur Jeż, pracownik Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Artur Jeż był również stypedystą Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (START, 2013), został wyróniony Nagrodą im Witolda Lipskiego w zakresie informatyki dla młodych naukowców (2012), a za rozprawę doktorską otrzymał Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Obecnie przebywa na stażu podoktorskim w Max-Planck-Institut für Informatik w Saarbrücken w ramach stypendium Humboldta.

W konkursie na stypendia dla młodych wybitnych naukowców Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozpatrzyło w tym roku 717 wniosków, spośród których wyłoniono 202 laureatów. Laureaci stypendium będą otrzymywali po 4940 zł miesięcznie przez okres do trzech lat. Wśród stypendystów znalazło się siedmioro młodych naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego.