czwartek, Listopad 27, 2014
INTER 2014

W finale trzeciej edycji konkursu popularyzatorskiego INTER organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej absolwent matematyki UWr oraz opiekun Galerii Łącznik WMI UWr. dr Jakub Jernajczyk, pracownik Katedry Sztuki Mediów (Wydział Grafiki i Sztuki Mediów), członek Akademii Młodych Uczonych i Artystów, zdobył trzecią nagrodę za prezentację "Myśląc obrazem – rola mediów cyfrowych w popularyzacji nauki". W ramach otrzymanego grantu FNP zrealizowany zostanie interdyscyplinarny projekt badawczy "Wizualizacja zagadnień naukowych – przykłady klasyczne w ujęciu nowych mediów cyfrowych". W istotnej części dotyczyło to będzie zagadnień matematycznych. W skład zespołu realizacyjnego wchodzą dr Bartłomiej Skowron (filozof, UPJPII; absolwent matematyki UWr) oraz dr Marcin Czub (psycholog poznawczy, UWr).