czwartek, Maj 14, 2015
NCN Logo

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS 8, PRELUDIUM 8 i SONATA 8. Pracownicy Wydziału Matematyki i Informatyki UWr zdobyli finansowanie dla siedmiu nowych projektów naukowych na łączną kwotę niemal 2,8 mln zł.

W ramach panelu ST1 - matematyka, finansowanie otrzymają projekty prof. Ewy Damek (czwarte miejsce na liście dwunastu projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach programu OPUS 8) oraz dr Blażeja Wróbla (pierwsze miejsce w konkursie SONATA 8). Zaś w panelu ST6 (informatyka) w konkursie OPUS 8 najlepiej spośród 50 zgłoszeń został oceniony wniosek dra Artura Jeża, a trzecie miejsce zajął wniosek prof. Witolda Charatonika; w konkursie SONATA 8 dr Jan Chorowski, Jakub Michaliszyn i Jan Otop zajęli całe podium.

Projekty zakwalifikowane do finansowania:

• Losowe iteracje, miary stacjonarne i jądra Poissona, prof. dr hab. Ewa Damek, 262 362 zł.
  • Rachunki funkcyjne i ich zastosowania, dr inż. Błażej Jan Wróbel, 130 150 zł.
  • Kompresja, logika, języki formalne: nowe podejścia łączące różne dziedziny, dr Artur Jeż, 646 000 zł.
  • Metody wnioskowania o programach w językach wyższego rzędu, prof. dr hab. Witold Charatonik, 597 340 zł.
  • Zastosowanie rekurencyjnych i głębokich sieci neuronowych do modelowania akustycznego sygnału mowy, dr Jan Chorowski, 307 550 zł.
  • Logiki do przetwarzania danych i weryfikacji, dr Jakub Michaliszyn, 419 250 zł.
  • Automaty z wagami dla własności kwantytatywnych, dr Jan Otop, 417 760 zł.