niedziela, Maj 24, 2015
Tom Church

Laureatem nagrody imienia Kamila Duszenko za rok 2015 zostal Thomas Church ze Stanford University.

Nagrodę imienia Kamila Duszenko ustanowiła jego matka, Izabela Mironowicz w 2015 roku. Wysokość nagrody w 2015 roku wynosi 3000 Euro. Instytucjami wspierającymi są Instytut Matematyczny PAN, Wydział Matematyki i Informatyki i Komitet Główny Olimpiady Matematycznej.

kamil.math.uni.wroc.pl

Tegoroczny laureat, Thomas Church, jest młodym badaczem w dziedzinie geometrycznej teorii grup. Został nagrodzony za prace dotyczące niskowymiarowej topologii, kohomologii grup arytmetycznych, a przede wszystkim za odkrycie i głębokie zbadanie nowego zjawiska w teorii kohomologii grup zwanego stabilnością reprezentacyjną. Jury obradowało w skladzie: Mladen Bestvina (University of Utah), Jan Dymara (Uniwersytet Wrocławski), Tadeusz Januszkiewicz (IM PAN), Piotr Przytycki (McGill University).

Wiecej o nagrodzie i laureacie na stronie Fundacji Matematykow Wroclawskich:

nagroda-im-kamila-duszenki

The Kamil Duszenko Award was established in 2015 by his mother, Izabela Mironowicz. In 2015 the prize is 3000 Euro. Mathematical Institute, Polish Academy of Sciences, Mathematical Institute, University of Wrocław and Polish Mathematical Olympiad are institutions supporting the award.

In 2015 the prize went to a young researcher in geometric group theory. The winner is Thomas Church from Stanford University. He has been awarded for his work on low dimensional topology, cohomology theory of arithmetic groups and most of all for discovering and studying in depth a new phenomenon in group cohomology​ ​called representation stability. Jury consisted of Mladen Bestvina (University of Utah), Jan Dymara (University of Wrocław), Tadeusz Januszkiewicz (Mathematical Institute, Polish Academy of Sciences), Piotr Przytycki (McGill University)