sobota, Maj 21, 2016

W Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym drużyna studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie: Bartłomiej Dudek, Maciej Dulęba, Mateusz Gołębiewski zajęła 9 miejsce, zdobywając brązowy medal. W finałach startowało 128 drużyn, które zostały wyłonione z drodze eliminacji spośród ponad 13000 drużyn reprezentujących ponad 2700 uczelni ze 102 krajów.

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem na stronie Uniwersytetu oraz wysłuchania gratulacji złożonych przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Lista medalistów (w nawiasach liczba rozwiązanych zadań) gwarantujących medale (4 złote, 4 srebrne, 4 brązowe):

• St.Petersburg State Univ (11)
  • Shanghai Jiao Tong Univ (11)
  • Harvard Univ (10)
  • Moscov Institute oh Physics and Technology (10)
  • Warsaw Univ (10)
  • MIT (9)
  • St.Petersburg ITMO Univ (9)
  • Ural Federal Univ (9)
  • Wroclaw Univ (9)
  • NIżhny Novgorod Univ (9)
  • Lviv National Univ. (9)
  • Fudan Univ (9)

O medalach dla programistów z Uniwersytetu Wrocławskiego pisano także na łamach Gazety Wyborczej.