poniedziałek, Październik 17, 2016
Rada Nagrody im. Witoda Lipskiego poinformowała, że w 2016 roku nagrodę otrzymuje Tomasz Gogacz, pracujący jako adiunkt w Instytucie Informatyki naszego wydziału oraz Michał Skrzypczak z Uniwersytetu Warszawskiego. Tomasz Gogacz ukończył w 2011 roku studia magisterskie równolegle na kierunku matematyka i kierunku informatyka, a w roku 2016 obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską. W swoich badaniach naukowych zajmuje się zastosowaniami logiki w informatyce ze szczególnym uwzględnieniem modelowania reprezentacji wiedzy w bazach danych. Nagroda im. Witolda Lipskiego jest przyznawana od 2005 roku. Jej zadaniem jest docenienie i wyróżnienie młodych polskich naukowców za pracę w dziedzinie informatyki i jej zastosowań. Co roku Rada Nagrody honoruje za wybitne osiągnięcia światowego formatu 1–2 osoby z grona pracowników i studentów polskich uczelni.