środa, Listopad 2, 2016
W dniach 28–29 2016 w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ). Zwyciężyła reprezentacja Uniwersytetu Warszawskiego 1, wyprzedzając Uniwersytet Warszawski 2. Na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci Uniwersytetu Wrocławskiego (Uniwersytet Wrocławski 2) z Instytutu Informatyki w składzie Michał Łowicki, Paweł Michalak, Tomasz Syposz. Na szóstym miejscy znalazł się zespół Uniwersytet Wrocławski 1 (Kwiecień, Błaszkiewicz, Kostka). Pełen ranking można znaleźć pod tym adresem. W konkursie wystartowało 46 trzyosobowych drużyn z polskich uczelni oraz 16 drużyn dodatkowych. Każda drużyna miała 5 godzin na rozwiązanie 12 zadań algorytmiczno-programistycznych, ocenianych na żywo w trakcie zawodów.