wtorek, Styczeń 2, 2018
Zdjęcie przedstawiającą zwycięską drużynę z naszego Wydziału zna tle wyświetlanego rankingu.
Drużyna studentów i pracowników Instytutu Informatycznego w składzie Jan Chorowski, Adrian Łańcucki, Szymon Malik, Maciej Pawlikowski, Paweł Rychlikowski i Paweł Zykowski zajęła pierwsze miejsce (ex aequo) w konkursie NIPS Conversational Intelligence Challenge.

Konkurs rozgrywany był od kwietnia do grudnia 2017. Celem było stworzenie systemu dialogowego (chatbota), który konwersowałby z użytkownikiem na temat losowego paragrafu artykułu (Wikipedia, wiadomości). Ten skomplikowany i złożony problem jest uważany za jedno z najważniejszych zadań sztucznej inteligencji.

W finałach, które zostały rozegrane w Moskwie, wzięło udział sześć zespołów, reprezentujących nasz Wydział, Moscow Institute of Physics and Technology, McGill University, KAIST & AIBrain & Crosscert, UMass Lowell's Text Machine Lab & Trinity College, Hong Kong Polytechnic University i Fudan University.