czwartek, Marzec 8, 2018
Drzwi otwarte na naszym Kampusie odbędą się w sobotę 7 kwietnia.

Część wspólna rozpocznie się w Instytucie Informatyki w sali 25 o godzinie 10.00 od wykładu dr. Jana Chorowskiego pt. Sztuczna inteligencja - kreatywność czy zapamiętywanie?. O 10:40 będzie miała miejsce prezentacja kampusu i krótka charakterystyka wydziałów. Od godziny 11:30 w każdym z instytutów kampusu będą się odbywać wykłady i prezentacje poświęcone konkretnym kierunkom. Nasz Wydział zaprasza do Instytutu Informatyki na prezentacje kierunku informatyka i do Instytutu Matematycznego na prezentację kierunku matematyka. O godzinie 12:45 odbędzie się natomiast prezentacja kierunku ISIM.

Program Drzwi Otwartych w Instytucie Informatyki (wszystkie wydarzenia będą odbywać się w sali 119):
  • 11:30 Jakub Michaliszyn – O Instytucie Informatyki
  • 11:40 Jan Otop – „O poprawności programów”
  • 12:10 Piotr Wieczorek – „Poszukajmy co nas łączy – o grafowych bazach danych”
  • 12:45 Maciej Piróg – „Język programowania w 15 minut”
  • 13:10 Prezentacje studentów

Program Drzwi Otwartych w Instytucie Matematycznym (wszystkie wydarzenia będą odbywać się sali HS):
  • 11:30 dr hab. Andrzej Raczyński – Informacje o studiach
  • 11:45 dr Grzegorz Wyłupek – „Wnioskowanie statystyczne w praktyce”
  • 12:45 Spotkanie ze studentami
  • 13:30 Spotkanie z absolwentami
Ponadto zapraszamy na prezentacje studenckie:
  • Od błądzenia losowego do kryptowalut
  • Czy matematyk może przewidzieć pogodę, czyli efekt motyla
  • Dokąd zmierzasz akcjo?
  • Czy Ty jesteś normalny? Studenci i absolwenci będą też do dyspozycji w razie pytań – o same studia i wszystko inne!

W Instytucie Informatyki, w sali 310 o godzinie 12:45 prof. Dariusz Buraczewski zaprezentuje kierunek ISIM (Indywidualne Studia Informatyczno-Matematyczne)