wtorek, Maj 18, 2021
Uczniowie klas uniwersyteckich osiągnęli sukces w finale Olimpiady Informatycznej Juniorów. Spośród finalistów dziewięć osób to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrocławiu (pięciu z nich to laureaci), a 11 - Szkoły Podstawowej nr 76 we Wrocławiu (9 z nich to laureaci). Żadna szkoła w Polsce nie osiągnęła tak dobrych wyników!

Podobnie, na Olimpiadzie Matematycznej Juniorów pięciu uczniów SP 3 zostało finalistami, z czego czworo laureatami (co daje tej szkole trzecie miejsce w Polsce).

W finale Olimpiady Matematycznej Liceum Ogólnokształcące nr 14 we Wrocławiu reprezentowało siedem osób (jedna z nich, Bartosz Chomiński, została laureatem), a Liceum Ogólnokształcące nr 3 cztery osoby (w tym jedna, Antoni Buraczewski, została laureatem 1 stopnia, zdobywając maksymalną liczbę punktów).

Serdecznie gratulujemy!