środa, Październik 6, 2021
Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie Anadi Agrawal, Jarosław Kwiecień oraz Adam Zyzik zajęła 5. miejsce i zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce wśród drużyn regionu europejskiego. Opiekunami drużyny byli Paweł Gawrychowski, Bartłomiej Dudek oraz Krzysztof Loryś.

Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym (International Collegiate Programming Contest - ICPC) są największymi i najbardziej prestiżowymi zawodami w programowaniu na świecie. O możliwość awansu do finałów co roku walczy ponad 50 tysięcy studentów z 3000 uczelni wyższych z ponad setki krajów.

W tegorocznych finałach startowały trzy drużyny z Polski - tym razem 14. miejsce zajęła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego, a miejsce 36. przypadło zawodnikom Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W poprzednich Mistrzostwach, które odbyly się w 2019 roku w Portugalii drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego zajęła 6. miejsce na świecie również zdobywając srebrny medal. Wcześniej nasze drużyny zdobywały medale w latach 2005 (srebrny medal i 5. miejsce) oraz w roku 2016 (brązowy medal i 9. miejsce).