sobota, Październik 16, 2021
Miło nam zaprosić na pierwszy po dłuższej przerwie wernisaż w Galerii Łącznik, który odbędzie się w najbliższą środę, 20 października, o godz. 18.00.

Wystawione zostaną prace Kateriny Kouzmitchevy – białoruskiej fotografki, obecnie mieszkającej we Wrocławiu, pracującej na styku fotografii dokumentalnej i artystycznej. Przedmiotem badań Kateriny Kouzmitchevy są relacje bliskich sobie osób, dzielących osobiste historie, czasem też dosłownie łóżko i ubrania, a w przypadku projektu fotograficznego zatytułowanego Sisterhood są to relacje siostrzane. Na wysublimowanych fotografiach Kateriny Kouzmitchevy możemy przyglądać się siostrzanym relacjom poprzez obserwację gestów zatrzymanych w kadrze, pozycji ciała, mniej lub bardziej zainscenizowanych, nieprzypadkowych ubiorów bohaterek.

Więcej informacji.