sobota, Grudzień 11, 2021
Zapis transmisji finału

Oto ostateczne wyniki Konkursu na najlepszą pracę dyplomową z matematyki i informatyki organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Allianz Deutschland AG SA Oddział w Polsce.

Komisja konkursowa przyznała jednogłośnie dwie równorzędne nagrody pierwsze za pracę magisterską z matematyki:
  • dla Wojciecha Ficy (1500 PLN) za pracę magisterską On the favourite points of a random walk in a random environment napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Dariusza Buraczewskiego (w kategorii prac teoretycznych).
  • dla Iwona Grucy (1500 PLN) za pracę magisterską Hedging naturalny rent życiowych. napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Tomasza Rolskiego (w kategorii prac stosowanych).
oraz nagrodę drugą
  • dla Mikołaja Czappa (1000 PLN) za za pracę magisterską ,,A constructive approach to Markov compacta” napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Jacka Świątkowskiego
Dwie równorzędne pierwsze nagrody za prace magisterskie z matematyki otrzymują:
  • Aleksander Łukasiewicz za pracę magisterską Intermediate complexity problems – new upper and lower bounds (2000 pln), promotor: Przemysław Uznański,
  • Bartosz Kostka za pracę magisterską Sports programming in practice (2000 pln), promotor: Jakub Radoszewski (Uniwersytet Warszawski)
Komisja przyznała również dwa wyróżnienia:
  • dla Tomasza Nanowskiego za pracę Deep Multiplicative State Space Models for Intermittent Time Series Forecasting, promotor: Jan Chorowski
  • dla Artura Rosy za pracę Wykrywanie i śledzenie komórek prątków w programie ImageJ, promotor: Andrzej Łukaszewski
Do drugiego etapu konkursu na najlepszą pracę licencjacką z matematyki komisja konkursowa wybrała następujące prace:
  • Dawid Migacz, ,,Convergent sequences in various topological spaces” (promotor: Piotr Borodulin-Nadzieja)
  • Katarzyna Hasal, ,,Martyngałowe metody wyceny opcji”, promotor: Dariusz Buraczewski
  • Tamara Frączek, ,,Czasy silnie stacjonarne i łańcuchy Markowa”, promotor: Dariusz Buraczewski (pierwsza nagroda)