środa, luty 23, 2022
Galeria Łącznik gości dwóch konceptualnych artystów: Monikę Aleksandrowicz i Jakuba Jernajczyka, których działalność twórcza "ukazuje piękno w naukach ścisłych".

To znak, proste formy geometryczne, symetria i porządek nawiązujące do matematycznych reguł, przenoszą nas w sferę intelektualnych rozważań nad światem. Sposób posługiwania się nimi wywołuje emocje i uwrażliwia podobnie jak poezja. Artyści, w prezentowanych na wystawie pracach, odwołują się do prawideł matematyki budując nowe znaczenia, operują znakiem w celu wywołania skojarzeń, ukazują grę semantyczną traktowaną z przymrużeniem oka. Stąd tytuł wystawy, którego pojęcia zaczerpnięte z terminologii formalnej stanowią metaforę i nie powinny być odczytywane w kategorii ścisłej, naukowej. Nie zaprzecza to postawie artystów wyrażającej szacunek do nauk ścisłych, prezentujących raczej "pokorny dystans".

Więcej informacji o wystawie i o twórcach znajduje się tutaj.

30.03.2022 o g. 17.00 odbędzie się finisaż wystawy, na który serdecznie zapraszam w imieniu swoim i Artystów.