niedziela, Kwiecień 3, 2022
Ogłoszono wyniki szóstej edycji konkursu "Krok w przyszłość" Fundacji mBanku na najlepsze prace studenckie z matematyki.

Jednym z trzech laureatów został Wojciech Fica z Instytutu Matematycznego za pracę magisterską On the favourite points of a random walk in a random environment napisaną pod kierunkiem Dariusza Buraczewskiego. Finalistą został też Mikołaj Czapp (za pracę magisterską A constructive approach to Markov compacta napisaną pod kierunkiem Jacka Świątkowskiego).

Warto dodać, że główną nagrodę STEFCIA otrzymał w tym konkursie Michał Szachniewicz, który pracę magisterską napisał na Uniwersytecie Warszawskim, ale którego doskonale pamiętamy jako studenta matematyki na naszym Wydziale. Michał robi obecnie doktorat na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jedną z finalistek jest również Agnieszka Widz z Politechniki Łódzkiej, która rozpoczyna właśnie stypendium naukowe w grancie realizowanym w naszym Instytucie Matematycznym.