piątek, Październik 14, 2022
Właśnie ogłoszono laureatów Nagrody im. Kamila Duszenko za lata 2021 i 2022. Laureatem siódmej edycji nagrody został Jingyin Huang, zaś ósmej edycji – Mikołaj Frączyk.

Jingyin Huang obronił w 2015 doktorat pod kierunkiem Bruce'a Kleinera w Instytucie Couranta na Uniwersytecie Nowojorskim. Był post-dokiem na Uniwersytecie McGilla i w Instytucie Maxa Plancka w Bonn. Obecnie jest adiunktem na Uniwersytecie Ohio State.

Mikołaj Frączyk obronił w 2017 doktorat na Uniwersytecie Paris–Sud, pod kierunkiem Emmanuela Breillarda. Obecnie zajmuje pozycję Dickson Instructor na Uniwerystecie Chicagowskim. Wcześniej był postdokiem w Instytucie Renyiego w Budapeszcie i członkiem Institute for Advanced Studies w Princeton. Od 2023 będzie kierował prestiżowym Centrum Discouri w Krakowie.

Kamil Duszenko był studentem matematyki na naszym Wydziale. Napisał doktorat, którego nie zdążył już obronić (zmarł na białaczkę). Był zaangażowany w organizację Olimpiady Matematycznej (w Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej zdobył złoty medal jako uczeń). Więcej o Kamilu Duszenko można przeczytać tutaj.