wtorek, Czerwiec 13, 2023
Znamy już wyniki konkursu Engineer 4 Science 2023 na naszym Wydziale.

Pierwszą nagrodę zdobyła praca 3D pathfinding plugin for Unreal Engine napisana przez Dominika Trautmana a drugie praca Zbigniewa Drozda Budowa i ewaluacja efektywnego kosztowo urządzenia do encefalografii.

Promotorem pracy Dominika Trautmana był Łukasz Piwowar. Dominik rozbudował szeroko używany do konstruowania gier silnik graficzny Unreal Engine o metodę znajdowania ścieżek trójwymiarowych. Na jury konkursu największe wrażenie zrobiło trafne dostrzeżenie istotnego braku w mainstreamowym produkcie i efektywna implementacja. Kilka miesięcy po premierze wtyczkę pobrało już ponad 40 tysięcy developerów gier.

Promotorami pracy Zbigniewa Drozda byli Paweł Rychlikowski oraz Marek Materzok. Autor prezentuje oryginalny, działający encefalograf, którego zbudowanie wymagało szeregu umiejętności: zaczynając od zbudowania czepka z elektrodami, i mechanizmem dociskania elektrod, zaprojektowania i wykonania układu oraz płytki PCB, poprzez zaimplementowanie firmware'u sterującego urządzeniem, aż do oprogramowania do obróbki i wizualizacji danych. Wszystkie te etapy pracy były wykonane przez autora pracy.

Tutaj znajdują się pełne wyniki konkursu.

Serdecznie gratulujemy.