środa, Lipiec 5, 2023
Jury ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę Politechniki Łódzkiej im. Profesor Urszuli Ledzewicz z dziedziny zastosowań matematyki przyznało drugą nagrodę Szymonowi Cyganowi z Instytutu Matematycznego za pracę Pattern formation in nonlocal and degenerate models from mathematical biology. Pierwszą nagrodę otrzymał Karol Bołbotowski z Politechniki Warszawskiej, a równorzędną drugą Grzegorz Krzyżanowski z Politechniki Wrocławskiej.

Nagroda im. Urszuli Ledzewicz jest przyznawana przez Politechnikę Łódzką (konkurs jest również objęty honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Matematycznego). Urszula Ledzewicz była matematyczką z Southern Illinois University w USA specjalizującą się zastosowaniom metod matematycznych w medycynie. Nagroda jej imienia ma na celu promowanie pracy badawczej doktorantów w dziedzinie zastosowań matematyki.

Serdecznie gratulujemy.